08 Nisan 2018

ŞU HORTUMLU DÜNYADA FİL YALNIZ BİR HAYVANDIR - AHMET ŞERİF İZGÖREN KİTAP YORUMU

                                                 
                                                                                                                                                                                                         

KÜNYE :

Adı : ŞU HORTUMLU DÜNYADA FİL YALNIZ BİR HAYVANDIR
Yazarın adı : AHMET ŞERİF İZGÖREN
Yayınevi : Elma Yayınları
Sayfa sayısı : 160
Türü : Kişisel Gelişim
Önsözden :

'' Ben edebiyattan biraz anlıyorum çok da okuyorum . Dili de iyi kullandığım söylenebilir , oysa kitapta edebi hiçbir şey göremiyeceksiniz . Nasıl konuşuyorsam öyle yazdım . Kitabı kalabalığa da yazmadım , sadece sanki yanımda en sevdiğim küçük kuzenlerimden biri ya da biraz büyümüş kızım varmış da ;  hayatın bana öğrettiklerini dümdüz bir denizin kıyısında , bir zeytin ağacının sevgi dolu gölgesinde yan yana ona anlatıyormuşum gibi yazdım . Sizde okurken bizim yanımızda oturuyormuş gibi yapın , pek de konuşmayın , sadece dinleyin ...,


        Kitabı bitireli daha bir kaç saat oluyor ama ben hala nasıl yorum yazıcam bilemiyorum. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki Şerif İzgören ' in ilk kitabını okumuş bulunmaktayım .
         
         Kitabı okurken kim olduğumu ve ne yapmak istediğimi çok iyi anladım . Hedeflerinizi belirledikten sonra , '' Hayatı seyretmek yerine sahaya inin ve savaşın '' diyor Ahmet Şerif İzgören . Bende bu yorumu yayınladığım andan itibaren savaşacağım bundan emin olabilirsiniz .

           İzgören 'in bu kişisel gelişim serisini yazarken kendi bilgileri , araştırmaları  ve kendi hayatından örneklerle bizlere sunmuş . Okurken yer yer gülecek , bazende hüzünleneceksiniz . Her bölümün sonunda yazarın değindiği konuyla ilgili kısa hikayelerde bulunmakta :)


Sevgilerle İrem ...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

MOMO - MİCHAEL ENDE

Momo eski tiyatro harabelerinde yaşayan yoksul , kimi kimsesi olmayan bir kız çocuğu  iken özel gücü sayesinde çevresindeki...